450540-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kinna: Presenter och priser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Julklappar - Gåvokort 2018
Referensnummer: 18/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Julklapp till Marks kommuns anställda bestående av gåvokort
Omfattning
Upphandlingen omfattar gåvokort (julklapp) till Marks kommuns anställda. Upphandlingen omfattar ca 3 800 stycken gåvokort. Exakt antal kort meddelas leverantören senast vecka 43.
Köparen ska uppvakta sina anställda med en julklapp i form av gåvokort. Med gåvokort avses ett värdebevis som har ett på förhand bestämt penningvärde som kan användas för att välja produkter från ett utvalt sortiment.
Kuverterade gåvokort inklusive porto, kuvert, gåva, frakt av produkt till anställd, tryckning av personlig hälsning, bild/fotografi som Köparen väljer, logotype, samt eventuellt klichékostnad ska uppgå till max 300 SEK exklusive moms per gåvokort.
Gåvokortet berättigar till en gåva som medarbetaren själv väljer från ett brett sortiment med produkter inom olika varukategorier med artiklar av kända märken som presenteras på Leverantörens webbsida.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen