Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utomhusstäd, inklusive rondering och klottersanering, samt lokalvård
Referensnummer: SGAF 2022/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utomhusstäd inklusive rondering och klottersannering av de utomhusytor och fasadytor som SGA Fastigheter AB ansvarar för, samt även lokalvård av SGA:s administrativa lokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90690000 Klottersanering, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen