Objektet avser uppställning av hyresmoduler för Lagmansskolan Mjölby kommun- en skolpaviljong i två våningsplan med hiss, anpassad för 210 elever i årskurs 7-9 och skolpersonal - 10 arbetsplatser. Den byggnadsarean (BYA) ska vara minst 400 kvm, bruttoarean (BTA) minst 800 kvm. Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44200000 Konstruktionsprodukter, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen