450927-2022 - ResultatSverige-Kiruna: Transport av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borttransport och destruktion av slam 2022
Referensnummer: 2202-046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lastning, transport samt en avfallsmottagningstjänst för omhändertagande och slutbehandling av slam.
Avfallet ska transporteras och omhändertas av en godkänd anläggning för behandling beroende på avfallets innehåll
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen