451018-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsultmäklare
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Första AP-fonden och Sjunde AP-fonden genomför en samordnad upphandling.
Denna upphandling utgör en ramavtalsupphandling av förmedling av resurskonsulttjänster inom IT.
Tjänsten ska säkerställa Beställarnas behov av löpande konsultförsörjning avseende resurskonsulter inom IT-området.