451022-2022 - ÄndringSverige-Gustavsberg: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning 2022
Referensnummer: 2022TEN/0277
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för vinterväghållning inom Värmdö kommun på kommunala vägar, gång- och cykelvägar, infartsparkeringar, skolgårdar, förskolor, äldreboenden, gruppboenden, återvinningscentraler, VA-anläggningar samt vid behov även ytor som de kommunala bolagen råder över.
Upphandlingen är uppdelad i 6 olika anbudsområden.