451033-2018 - ResultatSverige-Gislaved: Brandbilar med vattentank
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckbil
Referensnummer: E18-111-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144212 Brandbilar med vattentank
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten i Gislaveds kommun och Gnosjö kommun är i behov av en ny släckbil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144212 Brandbilar med vattentank, 34144210 Brandfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen