2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transportbilar
Beskrivning: Räddningstjänsten Östra Blekinge tillsammans med Räddningstjänsten Västra Blekinge upphandlar ramavtal avseende transportbilar enligt specifikation. Upphandlingen avser löpande anskaffning av ombyggda transportbilar till olika delar av verksamheten. Upphandlingen består av två anbudsområden. Anbudsområde A avser en bilmodell "pick-up" med tillhörande ombyggnad. Anbudsområde B avser två olika modeller av skåpbil med tillhörande ombyggnad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34210000 Fordonskarosser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del - Transportbilar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2