451090-2017 - ResultatSverige-Skellefteå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätarbänk, åtdragningsmaskin.
Referensnummer: UH-2017-229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
För samhällsbyggnad räkning upphandlas en mätarbänk för prov av vattenmätare samt en åtdragningsmaskin.
Upphandlingen är uppdelad i 2 prisgrupper.
Kravspecifikationerna anger våra krav och önskemål på utrustningarna.
På grund av lokalens yta så finns krav på storlek på mätarbänken.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mätarbänk
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Åtdragningsmaskin
Del nr: 2