451112-2018 - ÄndringSverige-Kiruna: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp och leverans av påsar och påshållare för matavfallsinsamling
Referensnummer: 2018-056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ett ramavtal för inköp av påsar och påshållare för matavfall.