Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leksaker och tillbehör.
Referensnummer: 16182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37510000 Dockor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av uteleksaker, inneleksaker, pedagogiskt lärande lekmaterial, spel och pussel samt barnvagnar och tillbehör såsom ex. haklapp, reflexvästar etc. till de avropsberättigade olika verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utelek
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37510000 Dockor, 37520000 Leksaker, 37531000 Spelkort, 37523000 Pussel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Innelek
Del nr: 2
Pedagogiskt lärande lekmaterial
Del nr: 3
Spel och pussel
Del nr: 4
Barnvagnar och tillbehör
Del nr: 5