Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektor 8DIN.
Referensnummer: UC-2017-238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser diskdesinfektor 8DIN för användning inom sjukhus, hälsocentraler och folktandvård.
Helt eller delat anbud:
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 39330000 Desinfektionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen