See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationsbordssystem till Växjö lasarett
Beskrivning: Upphandlingen avser operationsbordsystem med både fasta och mobila pelare/bord till Växjö lasarett.
Intern identifierare: 23RGK1402
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Förfarandets viktigaste kännetecken: Inga giltiga anbud i annonserad öppen upphandling 23RGK205 och övergick därför till förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling. Samtliga anbudsgivare som visat intresse i den den annonserade upphandlingen bjöds in.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33192230 Operationsbord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Huvudklassificering (cpv): 33192230 Operationsbord
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning