45115-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter – Ramavtal Skadedjursförsäkring med tilläggstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Skadedjursförsäkring med tilläggstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar skadedjursförsäkring, sanering av skadedjur utomhus samt tilläggstjänster. Beskrivning av efterfrågade tjänster se punkt 4, Kravspecifikation.
Intern identifierare23/53
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Ytterligare klassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000