451217-2021 - ResultatSverige-Motala: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Va-material Motala kommun
Referensnummer: UH-2021-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal Va-material för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44130000 Avloppshuvudledningar, 44131000 Avloppsbrunnar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal Va-material för avrop vid behov. Takvolym 20 miljoner kr.