Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1119 Avsättning av matavfall
Referensnummer: 20/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tjänster som omfattar biologisk behandling av matavfall via rötning för framställning av biogas och biogödsel åt Telge Återvinning AB
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen