451318-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag för uppföljning och utvärdering av kemiska ämnen i miljön
Referensnummer: NV-01403-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Delområde 1 Mätningar i miljön; utvärdering och analys av erhållna data
Delområde 2 Analyser av halter av olika ämnen i miljöprover
Delområde 3 Litteraturstudier; sammanställningar, analys och bedömning av befintliga data
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90710000 Miljöledning, 90720000 Miljöskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen