Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila reservkraftaggregat
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31682500 Reservelektricitetsaggregat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser köp av sex mobila reservkraftverk, med option på ytterligare två, i tre olika effekter (kVA). Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen. Leverans ska ha skett senast 14.5.2021.
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/03/2021Slut: 30/06/2021
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Del nr: 2
Del nr: 3