Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fakturaskanning.
Referensnummer: 2017-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79999100 Skanning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun tillsammans med Kalmar kommuns bolag och förbund avser att upphandla skanning av fakturor. Tjänsten består av hantering av leverantörsfakturor och övriga försändelser och ska omfatta mottagande, sortering och preparering, skanning och bildbehandling, tolkning och verifiering, produktion och överföring av datafil, arkivering samt support.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79996000 Företagsadministration, 79996100 Dokumenthantering, 79999000 Skanning och fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen