451448-2019 - ResultatSverige-Malmö: Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Successiv kalkylering - Hållbar avloppsrening
Referensnummer: 19/01361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser konsultuppdrag för successiv kalkylering på nedanstående projekt samt för hela programmet:
— Nya Sjölunda
— Malmö avloppstunnel
— Överföring Lund-Malmö
— Avveckling Källby avloppsreningsverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen