Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slambehandlingstjänst Säters kommun.
Referensnummer: GNU 2017/61E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513800 Behandling av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar omhändertagande av orötat slam från avloppsreningsverk och trekammarbrunnar i Säters kommun. Hämtning av slammet ska ske från Säters kommuns reningsverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513800 Behandling av slam, 90513700 Transport av slam, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen