451512-2020 - ResultatSverige-Lund: Omflyttning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relocationtjänster
Referensnummer: V2020/814
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79613000 Omflyttning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill du stödja Lunds universitet i en professionell hantering vid förflyttning av personal till Sverige (inom Skåne Län) genom att leverera en helhetslösning av Relocationtjänster?
Nu genomför Lunds universitet en ramavtalsupphandling för Relocationtjänster och välkomnar därmed till att lämna anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar en helhetslösning av Relocationtjänster för Lunds universitet, i form av ramavtal. Syftet med upphandling av Relocationtjänst för Lunds universitet är att stödja en professionell hantering vid förflyttning av personal till Sverige (avser inom Skåne Län).
Anbudsgivaren ska även kunna erbjuda förflyttning av personal från Sverige (avser personal med utlandskontrakt) i form av option (i enlighet med punkt 2.1.3.5).
Observera dock att samtliga förflyttningar kan komma att ske såväl inom som utanför Europa.
Lunds universitet har en tydlig internationell profil och samarbetar med hundratals partneruniversitet i mer än 70 länder. Med bakgrund till det så kan inga garantier ges för volymen.