451513-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Glassättning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Glasarbeten.
Referensnummer: FV2017-000228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling sker med målsättning att teckna ramavtal för oplanerade glasarbeten samt akuta åtgärder i aktuellt fastighetsbestånd som förvaltas av Beställaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45441000 Glassättning, 45440000 Målning och glassättning, 45421130 Montering av dörrar och fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen