Huvudsaklig CPV-kod 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Ventilationsentreprenadtjänster som beställaren vid behov avropar med ett kontraktsvärde som uppgår till max 4 MSEK per avrop. Ramavtalet är indelat i tre olika geografiska områden och ramavtal planeras att tecknas med tre entreprenörer. Ventilationsentreprenadtjänsterna kommer att utföras som totalentreprenad enligt ABT06. Upphandlingen genomförs gemensamt av Huddinge Samhällsfastigheter, Huddinge kommun och Huge Bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Del nr: Område 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ventilationsentreprenadtjänster av varierande karaktär inom beställarens fastighetsbestånd i Huddinge kommun
Avser område 1 - Centrala Huddinge (Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Flemingsberg, Visättra)
Del nr: 2
Avser område 2 - Skogås, Trångsund
Del nr: 3
Avser område 3 - Vårby, Segeltorp