Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Remiss - Drift av utemiljö område 5-7
Referensnummer: 21/136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Remiss inför kommande upphandling av driften av utemiljön i följande områden:
Område 5 Jönköping
Område 6 Huskvarna
Område 7 Gränna med landsbygd
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift av utemiljö område 5-7