451636-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Däck till lätta och tunga fordon – Däck samt tillhörande tjänster, ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck samt tillhörande tjänster, ramavtal
BeskrivningUpphandlingen omfattar nya däck, kompletta vinterhjul, däckskifte, säsongsförvaring samt övrig däckservice för samtliga typer av fordon som beställaren leasar och äger.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde Norrtälje
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99268:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde Rimbo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99268:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde Hallstavik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99268:Lot:3