451742-2017 - ResultatSverige-Lysekil: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av avfallskärl, inkl. montering m.m.
Referensnummer: UH-17-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av avfallskärl, med tillhörande tjänster inkluderande montering, identifiering, registrering i Rambos kundregister, utsättning hos kund med samtidigt hemtag av befintliga kärl, demontering, och materialåtervinning av ej funktionsdugliga kärl.
Finansiering av kärl, inklusive tillbehör och tillhörande tjänster, såsom montering, utsättning, etc. enligt denna upphandling ska ske via leasing med rörlig ränta och utan restvärde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613800 Avfallscontainrar, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen