451818-2017 - ResultatSverige-Norrtälje: Rådgivning för maskinvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter och drift för Campus Roslagen AB:s räkning.
Referensnummer: UH-2017-158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72100000 Rådgivning för maskinvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar konsultinsatser, leverans av hårdvara, licenshantering, service, support, uppdateringar, utbildning och rådgivning avseende Campus Roslagen AB:s IT-miljö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72100000 Rådgivning för maskinvara, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen