451838-2026 - Resultat
Sverige – Undervisning och utbildning – Vuxenutbildning 2026
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVuxenutbildning 2026
BeskrivningKarlshamns kommun genomför en upphandling av ramavtal för vuxenutbildning för att säkerställa ett kvalitativt utbildningsutbud under avtalsperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126303:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80430000 Vuxenundervisning på universitetsnivå, 80521000 Utbildningsprogram, 80530000 Yrkesutbildning, 80531100 Industriell yrkesutbildning, 80531200 Teknisk yrkesutbildning, 80561000 Vårdutbildning
Optioner
Beskrivning av alternativenavtalsförlängning två år