451851-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Hagfors: Skötsel av trädgårdar och parker
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsklippning
Referensnummer: UPH 2018-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Hagfors kommun upphandlar gräsklippning och trimning för Hagfors kommun och dess helägda dotterbolag (Hagfors hem AB och Hagfors Energi AB).
OMFATTNING
Gräsklippning och trimning o.s.v. för fastigheter, parker, grönområden m.m. i Hagfors, Norra Råda, Sunnemo, Mjönäs, Ekshärad och Uddeholm. Gräsklippning, trimning med början ca vecka 20 och avslut ca v 39.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen