See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för anskaffning av bussar, delen EL och Diesel/HVO
Beskrivning: Ramavtal avseende anskaffning av bussar. Bussarnas drivmedel är endera med EL, Diesel/HVO eller Biogas
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34121000 Bussar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107322:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik, 34121400 Låggolvsbussar, 34144910 Elbussar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avrop av ytterligande kontraktsperiod