451892-2017 - ResultatSverige-Malmö: Glassättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende glasmästeriarbeten – glasreparationer.
Referensnummer: 17/173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförande av reparationer och byte av glas samt övriga åtgärder till följd av skadade fönster och glas på de fastigheter Stadsfastigheter förvaltar.
Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) entreprenadområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421132 Montering av fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen