451927-2017 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revingehed Inventering av underhållsbehov.
Referensnummer: 3689/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar:
1. Inventering av underhållsbehov (in- och utvändigt).
2. Inmätning av byggnad (in- och utvändigt).
3. Framtagande ritningar av byggnad (fasader och plan).
4. Framtagande av en långsiktig underhållsplan inkl kostnadsbedömning.
5. Kartläggning behov av säkerhetshöjande åtgärder (riskbedömning inbrott).
6. Identifiering av energieffektiviserande åtgärder inkl kostnadsbedömning.
Total omfattas projektet av 266 byggnader.