Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Validering undersköterskor
Referensnummer: FSN 2021-0237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser validering av undersköterskor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80320000 Medicinsk utbildning, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser validering av undersköterskor. Region Stockholm uppskattar att avtalet kommer omfatta ca. 1500 valideringar. Dock kan ingen garanti gällande volym lämnas, faktiskt behov kommer styra.