45199-2019 - ÄndringSverige-Linköping: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Projektgenomförande av nybyggnation samt om- och tillbyggnationer
Referensnummer: UC-2018-298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande avrop av nybyggnationer samt om- och tillbyggnationer för Region Östergötland