45199-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Ramavtal inrikes charterflygning till Kriminalvården
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal inrikes charterflygning till Kriminalvården
BeskrivningUpphandlingen kommer att resultera i ett ramavtal där ett antal leverantörer via förnyad konkurrensutsättning tillgodoser Kriminalvårdens behov av inrikes charterflygningar. Vid varje enskilt avrop kommer samtliga antagna leverantörer att tillfrågas och den anbudsgivare som lämnat det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet med tilldelningsgrund pris kommer att tilldelas kontrakt och får utföra uppdraget.
Intern identifierare2024-26549
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerella krav (1)