452035-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Lådor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Transportlådor
Referensnummer: RS 2019-02007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44617000 Lådor
II.1.4.
Kort beskrivning
Transportlådor för biologiskt provtagningsmaterial
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen