Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Neuropsykiatriska och neuropsykologiska utredningar.
Referensnummer: 17RS9188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för Neuropsykiatriska Teamutredningar och Neuropsykologiska utredningar för barn och vuxna för verksamhetsområden Psykiatri och habilitering, Medicin och Primärvården.
Upphandlingen avser att komplettera befintliga resurser inom Landstinget Västernorrland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen