Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och utveckling av LDnet
Referensnummer: LD18/03079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72700000 Datanätstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar tjänsteleverans för drift och utveckling av Landstinget Dalarnas IP-nätverk, benämnt LDnet, i enlighet med beskrivningar i upphandlingsdokumentens samtliga delar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen