2. Förfarande
Förfarande
Titel: Norra Viltåtgärd söder Kaitumälven, järnvägsplan samt framtagande av FFU TE
Beskrivning: Har tidigare haft namnet "Norra Faunapassage järnväg, planläggning och bygghandling". Omfattar framtagande av järnvägsplan och FFU för totalentreprenad för viltstängsel samt faunapassage på Malmbanan km 1364-1374.
Intern identifierare: KOM-416170
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71322300 Konstruktion av broar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Norra Viltåtgärd söder Kaitumälven, järnvägsplan samt framtagande av FFU TE