452168-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandposter.
Referensnummer: 16SV619
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska leda fram till ett ramavtal avseende leverans av brandposter till Stockholm Vattens förväntade behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111400 Brandräddningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen