452242-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Flytvästar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningsvästar och Flytplagg
Referensnummer: 18-00066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39525300 Flytvästar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal av; inköp och service av uppblåsbara räddningsvästar samt inköp av flytvästar med fast flytmaterial, hybridflytvästar, flytjackor och flytoveraller.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18143000 Skyddskläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 35113000 Säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen