452279-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Arkitekttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekttjänster
BeskrivningPS-bolagen har ett löpande behov av att genomföra ny-, om- och tillbyggnation samt lokalanpassningar. För den övervägande delen av dessa arbeten anlitas entreprenörer men PS-bolagen har även behov av arkitektkompetens. Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal avseende Arkitekttjänster med en (1) leverantör som efter avrop ska utföra uppdrag enligt ramavtalets villkor.
Intern identifierareSR2426
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000