2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorietjänster 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar beställarens huvudsakliga behov av laboratorietjänster. Analyserna gäller exempelvis mikrobiologiska och/eller kemiska analyser av dricksvatten, råvatten och livsmedel, badvatten, recipientvatten, grundvatten/lakvatten, avloppsvatten och slam, förorenad mark och vatten, sediment samt processvatten/dagvatten. Obs! Funktionen för frågor och svar är ej bemannad perioden 2026-06-27 t.o.m. 2026-08-10. Därför kommer ställda frågor inte att besvaras under denna period.
Intern identifierare: 26INK043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000