452381-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Staffanstorp: El-, vatten- och energiverk
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Staffanstorps Energi AB / HV-Swichbord/ Höpsänningsställverk.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Staffanstorp.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen This procurement is for 24 kV switchgear for substations.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
65000000 El-, vatten- och energiverk
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner