452384-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd ärendehantering
Referensnummer: 20/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Öresundskraft inbjuder intresserade leverantörer att komma in med en ansökan om att få delta i aktuell upphandling av ett systemstöd för ärendehantering för affärsområde Distribution.
Denna inbjudan avser en prekvalificering med urval av anbudssökande inför kommande möjlighet att lämna anbud i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen