452384-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för servicesystem och drift av anläggning – Driftavtal ridanläggning Lina & Järna
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftavtal ridanläggning Lina & Järna
BeskrivningUpphandlingen avser drift av ridanläggningarna Lina ridanläggning och Järna ridanläggning i Södertälje kommun. Upphandlingen är uppdelad i två delområden: Delområde A: Lina ridanläggning Delområde B: Järna ridanläggning Anbud kan lämnas på ett eller båda anbudsområdena. Driftentreprenören ansvarar för ridanläggningarnas samlade drift, skötsel, reparationer och löpande underhåll i enlighet med vad som anges i detta förfrågningsunderlag samt tillhörande handlingar. Ersättning för uppdraget utgår i form av fast ersättning i enlighet med villkoren i förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 92600000 Sporttjänster, 92610000 Drift av idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde B Järna ridanläggning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde A Lina ridanläggning