452398-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Hässleholm norra, Konsult, Skåne län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hässleholm norra, Konsult, Skåne län
Beskrivning: Järnvägsplan och FFU för Hässleholm norra förbigångsspår
Intern identifierare: KOM-417290
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Uppdraget omfattar framtagande av järnvägsplan och förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för Hässleholm norra förbigångsspår.
Intern identifierare: Hässleholm norra, Konsult, Skåne län