452408-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Skrov och mekaniska reservdelar till militär flyg- och rymdutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Modifiering AMU/ACP till Config 5.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
AMU/ACP ingår i kommunikationsutrustningen i flygplan Gripen. Denna beställning avser modifiering för exportländerna.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35641000 Skrov och mekaniska reservdelar till militär flyg- och rymdutrustning
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 500 000 SEK