452460-2019 - KonkurrensutsättningSverige-SÖDERTÄLJE: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1073 Annonsförmedling Flens kommun
Referensnummer: 19/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar annonsförmedlingstjänster för tryckt och digital media och ska tillgodose Flens kommuns behov av annonser för bl.a. rekrytering och samhällsinformation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79600000 Rekryteringstjänster, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen